Ankara Eryaman Halı Yıkama

ERYAMAN GÜL HALI YIKAMA

Eski tarihlerde göçebe hayatı yaşayan ve yerleşim yerleri zeminlerinde Türkler tarafından kullanılan el dokuma halı ve kilimler, kullanım esnasında zamanla kirlenmektedir. Kirlenen el dokum ve kilimler, yerleşim yerleri olan obalara en yakın dere veya ırmak gibi su kıyılarında ilkel yöntemlerle yıkama işlemleri gerçekleştirilmekteydi. Eski zamanlarda halı veya kilim yıkama işlemleri için geniş ve rahat yıkama ve kurutma alanları bulunabilirken, günümüzde site apartman gibi toplu yerleşim yerlerinde halı yıkama veya kurutma ile ilgili geniş ve boş alanlarının olmaması hatta bu tür alanlar olsa bile halı veya kilim yıkama serbestinin olmaması, günümüzde çalışan kadınların iş hayatlarının yoğun olması, mesai bittikten sonra eve geldiklerinde ev işlerinin devam ediyor olması ve yorgun bir şekilde evlerine gelmeleri gibi nedenleriyle evlerde halı veya kilim gibi eşyalarını yıkama zaman ve gücü kalmadığı için halı ve kilim yıkama firmaları ortaya çıkmıştır. 

Halı ve kilim yıkama firmaları, sadece evlere değil aynı zamanda iş yerleri ve ofislere de hizmet vermektedirler. Dolayısıyla bir halı ve kilim yıkama firmasının kendi alanlarında aynı emsalde olan diğer firmalardan daha üst seviyede olabilmesi için çok kaliteli bir hizmet vermek zorunda olması gerekmektedir. Bunun yolu da öncelikle müşteri memnuniyetinin en üst seviyede olması ve müşteriye güven vermesi gerekmektedir. 


Bu memnuniyet ve güveni sağlamanın yollarını aşağıda maddeler halinde sıralayabiliriz:

1- Firmanın sermayesinin güçlü olması, bir halı ve kilim yıkama firmasının personelinin, her şeyden önce tecrübeli ve eğitimli olmasını da beraberinde getireceği aşikardır.

2- Güçlü bir sermayeye sahip olan halı ve kilim yıkama firması, firmasının bulunduğu yeri, firmasının içerisindeki halı ve kilim yıkama ve kurutma odalarının içerisindeki sistemde kullanacağı makinalarının son derece modern olması yönünde her zaman çağa ayak uydurabilecektir,

3- Yine sermayesi güçlü olan firmalar, halı veya kilim yıkama esnasında kullanacağı deterjanlarının ve malzemelerinin en kaliteli ve zarar vermeyen ürünler olmasına dikkat edeceklerdir,

4- Sermaye gücü yüksek olan bu tür yıkama firmaları, hizmet öncesi ve hizmet sonrası müşteri memnuniyetinin en üst seviyede olması için gerekli tedbirleri her zaman alması demektir.

  İşte tam bu durumda yukarıda bahse konu maddelerin hepsini içeriğinde barındıran firma olarak Eryaman Gül Halı Koltuk Yıkama firmamız siz değerli Ankaralı hemşerilerimize en kaliteli hizmet vermekten mutluluk duyuyoruz. 

Ankara Eryaman Gül Halı yıkama firmamızda anti bakteriyel halı – kilim yıkama aşamalarımız aşağıdaki gibidir;

1 'nci aşama: Siz değerli müşterilerimizden Eryaman Gül halı yıkama firmamıza gelen telefon veya bizzat ziyaretiniz sonucu müracaatınız sonucu siparişiniz alınır,

2 'nci aşama: Alınan sipariş üzerine belirtilen tarih, saat ve adresten halı veya kilimleriniz servis hizmetini sunan tecrübeli personellerimiz tarafından teslim alınır. Bu arada teslim alınacak halı veya kilimleriniz ayrı ayrı ölçümlerinin tamamlanması ve fiyatlandırmasının bitmesini müteakip, ücretlendirme müşteri tarafından onaylanırsa, teslim alınan halı veya kilimleriniz üzerine diğer müşterilerimizin emanetleri ile karışmaması için firmamız tarafından oluşturulan fiş ve etiket zımbalanır,

3 ncü aşama: Eryaman Gül Halı Kilim Yıkama Firmamıza getirilen halı veya kilimleriniz, halı veya kilim cinslerine göre tecrübeli personellerimiz tarafından belirlenen devirlerde vakumlu toz alma makinalarına yerleştirilerek toz alma işleminden geçirilir ve halı veya kilimlerin en diplerine kadar içine işleyen toz, saç kıllarının vakumlanarak temizlenmesi sağlanır,

4 ncü aşama: Tozları alınan halı veya kilimler, halı yıkama işlemine girmeden önce uzman personelimiz tarafından ayrı ayrı incelenir, üzerinde lekesi bulunanlara bünyemizde bulunan kaliteli markaların kimyasal maddeleri ile halı veya kilimin renk ve dokularına zarar vermeden müdahale edilir. Ancak halı veya kilim üzerindeki lekeler, halının renk veya dokusuna zarar verebilecek durumda ise başkaca bir çözüm yolu da yoksa durum müşteriye bildirilir, alınacak onaya doğrultusunda işlemlere devam edilir,

5 nci aşama: Halı veya kilimler, özel olarak hazırlanmış kimyasal yıkama havuzlar içerisinde kısa süreler için kirlerinin yumuşaması beklenir, 

6 ncı aşama: Kirleri yumuşayan halı veya kilimler, otomatik yıkama makinalarında halı veya kilim cinslerine göre baskı uygulanarak eşit miktarda su ve özel şampuanlar ile anti bakteriyel temizlik olacak bir şekilde yıkanır,

7 nci aşama: Yıkama işlemi sonrasında özel kurutma makinaları (merdaneli) ile halı veya kilimler %95 oranında sıkma işlemine tabi tutulur ve sonrasında kurutma odalarına alınır,

8 nci aşama: Son işlem olarak halı veya kilimler kontrol işleminden geçirilir ve temizleme aşaması olumlu sonuçlanan halı veya kilimler, hav süpürme, parfümleme ve özel paketleme işlemine alınır. 

( Hav süpürme: Kuruyan halıların üzerinde oluşan tüy veya toz birikintilerinin alınması için yapılan işlemdir. Bu işlem otomatik Hav makinamız ile yapılmaktadır. Kurutma işlemi %95 oranında yapıldıktan sonra halıda kötü koku oluşmasının önüne geçmek için parfümleme işlemi yapılmaktadır. ) 

Not: Yukarıdaki aşamalardan herhangi birisinde olumsuz bir durum tespit edilirse, o aşama süreci tekrar yenilenir ve olumlu sonuç alınınca bir üst aşamaya geçilir.

Paketleme işlemi biten halı veya kilim sahibi müşteri firmamız yetkilisi tarafından telefon ile aranarak, eşyalarının teslimi ile ilgili randevu tarih ve saati alınır. Randevu zamanına uyulacak şekilde firmamız servis hizmeti veren personellerimiz aracılığı ile halı veya kilimler ilgili adrese teslim edilir.

Müşterilerimizdeki en ufak memnuniyetsizlik tarafımıza iletilecek olursa, anında firmamız tarafından gerekli tedbirler alınarak, her zaman için müşteri memnuniyeti için üzerimize düşen görev ile ilgili tedbirler en üst seviyede yerine getirilecektir.

Not: Halı veya kilimleriniz için fiyatlandırma ve ödeme işlemleri için, www.gulhalikoltukyikama.com/ankara-haliyikama internet sitemizdeki halı yıkama fiyatlarından veya iletişim bölümündeki irtibat numaralarımızdan ulaşarak öğrenebilirsiniz.   


Müşteri Yorumları

  Aslıhan H.

  Yaklaşık 1 yıldır halıları yıkatmıyordum. Pandemi döneminde, uzunca bir süre eşim de ben de evde kalmak zorunda kaldık. Bebeğimiz de var. Halının üzerinde kahve ve çikolata, dökülen çorba lekeleri vardı. Bunları kendim silmeyi denedim, ancak lekeyi tam çıkartmayı beceremedim. Gül halı yıkama hizmetini denemeyi düşündüm. Komşum faydalanmış ve çok memnun kalmıştı. Kapıdan gelip halılarımızı teslim aldılar. Temizlenmiş, ambalajlanmış olarak söz verdikleri tarihte de getirdiler. Ben hizmetlerinden ve yaptıkları halı temizliklerinden çok memnun kaldım.

  Sevda Dinçer

  Temizlik konusunda çok titiz bir kadınım. Evimde köpeğim var. Tüyleri dökülüyor. Sonuçta her gün dışarı çıkıp gezdiriyorum, evin içinde de köpeğim Pancar çok hareketli. Çocuklarımız da bahçeden eve geldiklerinde bazen ayakkabılarını çıkarıp içeri dalabiliyorlar. Ne kadar uyarsam da onları nafile, sonuç alamıyorum. Dışarıdan taşınan pestisitler insan sağlığı açısından çok riskli. O nedenle 3-4 ayda bir kez halılarımı yıkatmak için, Ankara Eryaman halı yıkama hizmetinden faydalanıyorum. Koltuklarımı da onlara yıkattım. Personelin titizliğinden ve nezaketinden memnunum.

  Gönül Y.

  Ben her yıl bahar temizliğini dip- köşe kendim yaparım. Ancak bazı konularda profesyonel destek hizmeti almak gerekiyor. Halı yıkama, koltuk yıkama, yorgan yıkama işlemleri apartman dairelerinde oturanların kendi başlarına yapabilecekleri hizmetler değil. İnternetten uygun firma arıyordum, Eryaman halı yıkama şirketinin tanıtım videolarını izledim. Denemeye karar verdim, memnun kaldım. Şimdi komşularıma da tavsiye ediyorum.

  Ayşen Tülin Ş.

  4 adet halımı yıkanması için teslim etmiştim. Söz verdikleri tarihte teslim ettiler. Teslim Fişi’ne dikkat ettim. Her bir halının metrekaresini doğru yazmışlar. Eryaman halı yıkama şirketinden çok memnun kaldım. Bu hizmeti tanımamı sağlayan komşum Gülçin Hanım’a da sonradan bizzat teşekkür ettim.

 Ayşem Lale Güneş

  Halı, tül perde, koltuk temizlikleri bir ev için çok önemli. Diğer tüm temizlikleri mükemmel yapsanız bile, bu 3 detay temiz olmazsa eviniz ışıl ışıl olmuyor. Şimdiye kadar 3 yer denedim, çok memnun kaldığımı söyleyemem. Temizlikler iyi yapılmamıştı, başka denediğim yer tam bayram öncesinde başkasının halısını bana getirdi, karıştırmışlar. Kendi halımı gecikmeli teslim etmişlerdi. İnternette yeni bir halı yıkama şirketi arayışındaydım. Gözüm Ankara Eryaman halı yıkama şirketinin tanıtım videosuna kaydı. Denemeliyim dedim, denedim. Sonuç mükemmel.

 Suna Yaz

  Halı yıkama hizmetinden beklentim, uygun fiyat, zamanında teslimat, mükemmel temizlik. Bunları tümüyle karşılıyorsunuz. Eryaman halı yıkama şirketi Gül Halı’ya teşekkürler.