Halı Nasıl Yıkanır?

Halı Nasıl Yıkanır?

Halıların yüzeyleri her gün temizlenmesine rağmen dip kısımlarında çok fazla sayıda bakteri bulunmaktadır. Bu bakteriler bir müddet sonra kişilerde sağlık sorunları oluşturmaya başlar. 

Günümüzde birçok kişinin astım, alerji gibi solunum yolu hastalıklarında artış göstermesinin başlıca nedenlerinden biri de kapalı ortamlarda bulunan akarların artması ve bunun sonucunda da sağlık sorunlarının oluşmasıdır. 2020 yılında başlayıp hala devam etmekte olan virüsle mücadelemizde özelikle taşıyıcı olarak evimize ziyarete gelen ya da bizim girdiğimiz ortamlardan eve getirdiğimiz virüs önlemlerini az çok almaktayız. Lakin şunu unutmamakta fayda var; her ne kadar evimizde ve kişisel bakımımızda önlemlerimizi alsakta bazı hususları gözden geçirmeliyiz. 

Örneğin dışarıdan eve taşınan virüs halı yüzeyinde bulunabilir ve yayılabilir. Dolayısıyla halı ve koltuklardan hastalık kapmamak için uzun vadede antibakteriyel şekilde ve dip kısımları da bundan faydalanacak biçimde profesyonel kurumlara halı yıkama, koltuk ve benzeri ürünlerinizin temizliğini yaptırmalısınız. Bakteri ve virüs karşıtı kaliteli bir antibakteriyel ürün kullanımı size ve sevdiklerinize büyük oranda artı sağlayacaktır. Özel karışımlar ile hazırlanan ilaçlar halıların türüne ve rengine zarar vermeyecek oranlarda koyulur ve böylece uzun süre derinlemesine temizlik sağlanır. 

Halı Yıkarken Macera Aramayın…

  


Halı Yıkama Nasıl Yapılır?

Bir halının makinede yıkanmasının birçok avantajı vardır. Evlerinizde silerek ya da yıkayarak temizlik yapmanız aslında halı yüzeyindeki kiri daha derine indirmeniz anlamına gelmektedir. Yüzeysel bir temizlik görünse de aslında olan kiri geçici süre ört pas etmiş bulunmaktasınız. İlerleyen zamanlarda ise halı diplerinde biriken kirler kusarak yüzeye çıkacak ipliklerin renk değişimine ve kalitelerine zarar verecektir. Bu sebeple belli aralıklar ile işin ehli kişilere profesyonel anlamda halı yıkama yaptırmanızda fayda vardır. 

Halılar ne Sıklıkla Yıkanmalı?

Ortalama olarak halılarınızı doğru yerlerde temizletmek kaydı ile senede 2 defa yıkatma işlemi yaptırabilirsiniz. Bunun dışında halılarınızı evde yıkamak yerine yüzeysel olarak belli aralıklar ile silebilirsiniz.

Olası bir durumda halı yüzeyine dökülen bir sıvı olduğunda öncelikle kuru bez ile ıslaklığını almalı, daha sonra leke çıkarıcı bir deterjan ile ( çok fazla ıslatıp yaymamak kaydıyla ) ovalayarak çıkartabilirsiniz. Islak bez ile yapılan işlemler halının yüzeyindeki lekeyi dibe taşıyacak ve daha sonra yüzeye tekrar çıkacaktır. Ayrıca uzun süre boyuna müdahale edilmeyen lekeler ise lekenin halı yüzeyinden çıkma zorluluğunu arttıracaktır. 

Halı Yıkama Hizmeti Veren Firmamız Sizlere Neler Sunuyor?

- Yıkanmasını istediğiniz halılarınız için iletişim bölümündeki numaralardan bizlere anında ulaşabilirsiniz

- Özel olarak talep ettiğiniz bir yıkama varsa aktarabilir ya da bizlerden profesyonel destek alabilirsiniz

- Evde olduğunuz zamanlarda randevu talebi oluşturabilirsiniz.

- Dilediğiniz zaman dilimleri içerisinde teslimat isteyebilirsiniz

- Halılarınızda derinlemesine temizlik sunuyoruz

- Ön ve arka kısımlarda yıkama işlemi yaparak lekeleri çıkartıyoruz

- Profesyonel deterjanlar ve halınıza uygun içerikler kullanarak yıkama işlemi gerçekleştiriyoruz.

- En kısa sürede temizleme ve kuruma işlemini gerçekleştirip sizlere teslimat gerçekleştiriyoruz.

- Gül Halı Yıkama olarak müşteri memnuniyetine önem veriyoruz