Halı Yıkama

Ankara Halı Yıkama

Halılar görünürde çok temiz olabilir. Ancak hav dipleri, akarların ve gözle görülmeyen mikroorganizmaların yaşamaları ve çoğalmaları için en uygun bölgelerdir. Halıya inen toz ve kirler zamanla halının dokularına işler. Halıların hav diplerine yerleşen akarlar, daha çok insan vücudundan dökülen deri parçaları ile beslenir. Bir gram deri parçası çok küçük olsa da bir milyon akarın beslenmesi için yeterlidir. Akarlar en çok halılarda, koltuklarda ve tüylü ve nemli ortamlarda çoğalır. İnsanlarda görülen nefes darlığı ve astım gibi sağlık problemlerinin bir nedeni bu akarlardır.

Titiz bazı ev hanımları, halıları kendilerinin daha temiz yıkayabileceklerini düşünür. Ancak halı yıkama bu kadar hafife alınmamalıdır. Evlerde kullanılmak üzere tasarlanan halı yıkama makinaları, ancak kısa süreli bir çözüm olabilir, çünkü bunlar genelde yüzeysel temizlik yapar. Kirin bir kısmı hav diplerine itilmiş olur ve gerçek bir temizlik sağlamaz. Oysa akarların tamamı hav diplerindedir ve bu yolla onlarda kurtulmak mümkün değildir. Unutmamak gerekir ki, insan sağlığı için tehlikeli olan akarlar, özellikle yerde oynayan ve bağışıklık sistemi henüz gelişmemiş çocukların sağlığı için ciddi risk yaratmaktadır.

İşte bu noktada halı yıkama firmalarının, imkanları, deneyimleri ve becerileri kendini göstermektedir. İşine ciddiye alan ve müşterilerine karşı kendilerini sorumlu hisseden Ankara halı yıkama firmaları, işyerlerine yatırım yapmaktan kaçınmamaktadır. Firmamız halı yıkama tesislerinde, otomatik halı yıkama makinaları yanında, halı toz alma makinaları, halı sıkma makinaları, halı kurutma makinaları ve hav alma makinaları gibi farklı işlevler için farklı makinalar kullanılmaktadır. Bu sayede, halılar daha iyi fırçalanmakta, daha güçlü gelberi yapılmakta, hav aralarında fırçalama ile gevşeyen kirler halıdan kolayca uzaklaştırılmakta ve sıkma makinaları ile durulama suyu hızlıca halıdan atılmaktadır.

Daha gelişmiş Ankara halı yıkama firmaları ise, sanayi tipi halı yıkama makinaları kullanmaktadır. Bunlarla halı temizliği çok daha kısa sürede tamamlanmaktadır. Kaliteli ve güvenilir Ankara halı yıkama firmaları, halı yıkama, kurutma, durulama ve sıkma makinalarını, tesislerinde bir arada bulundurmaktadır. Temizlenmiş halıların kısa sürede müşteriye teslim edilmesi için, sağlam bir makina parkına sahip olmak gerekir.

Piyasada basit düşünen, kısa yoldan para kazanma peşinde olan halı yıkama firmaları da yok değil. Bazı oto yıkama firmaları, aynı zamanda halı yıkama işine girişmektedir. Önde küçük bir ofis, arkada küçük bir yıkama alanı, birkaç fırça, kalitesiz ve sıradan birkaç şampuan ve deneyimsiz ve niteliksiz elemanlar ile halı temizliğine giren kişiler yok değil. Bu firmalar maliyeti düşürmek için, temizleme işinde kuyu suyu kullanmakta, farklı yerlerden gelen ve farklı özellikteki halıları aynı havuz içinde bekletmekte, hatta yıkanan halıları yol kenarlarına koyulan askılarda kurutmaktadır. Oysa evcil hayvan beslenen bir yerin halısı ile antika bir halı aynı yıkama işlemine tabi tutulmamalıdır. Bu işe bir plan ve program dahilinde giren, büyük yatırım yapan ve işini profesyonelce yürütmek isteyen halı yıkama firmaları arasında bunlar kısa sürede yok olmaktadır. Ancak seçim yaparken müşterilerin dikkatli olmaları gerekir.

Profesyonel Ankara halı yıkama firmaları, halı yıkama tesisi kurarken, birçok noktaya dikkate almaktadır. Örneğin, toz alma, yıkama, sıkma, kurutma ve hav alma gibi farklı işlevlere sahip hangi makinaların alınacağı, en az ne büyüklükte bir tesis alanına ihtiyaç olacağı, basınçlı su hortumlarının, atık su ve temiz su vanalarının, temizlik mazlemelerinin ve ilaç püskürtme araçlarının yerlerinin neresi olacağı, yerinde temizlik yapılıp yapılmayacağı, hangi model servis aracı alınacağı, antika ve ipek halılar gibi değerli halıların temizlenip temizlenmeyeceği, alınacak elemanların nitelik ve deneyimlerinin ne olacağı ve hepsinden önemlisi bu işin bütçesinin ne olacağı, bir proje kapsamında baştan biliniyor olmalıdır.

Firmamız Ankara halı yıkama firmaları arasında isim yapmış, her zaman tercih edilen, sahip olduğu makina parkı ve deneyimli kadrosu ile rakiplerin önünde olan ve hızlı, kaliteli ve güvenilir hizmet veren bir firmadır.


  •  Halı Yıkama Hizmeti Nasıl Olur?

Halı yıkama hizmeti verilirken, halıların kırışmanı engellemek için özel olarak paketlenir ve karışmaması adına her biri barkodlanır. Tozları alınan halılar türlerine göre ayrılarak sınıflandırılır. Her bir halı türü için yapılacak işlem farklıdır. Halılar teslim edilmeden önce iyice kuruduğundan emin olunur. Yaz aylarında kuruma süresi sıcakların da etkisiyle daha kısadır. Eğer halıda çıkmayan leke ya da kir varsa tekrar yıkanır ve bunun için müşteriden ekstra bir ücret talep edilmez. Yıkama sırasında doğal ve bitkisel leke çıkarıcılar kullanıldığından halıların kirli kalma olasılığı yok denecek kadar azdır. Her bir halı ölçüldükten sonra fiyatlandırılır ve hem temizlikten hem de fiyatlardan müşterinin memnun olması sağlanır.Müşteri Yorumları

  Nurgül A.

  Firma Ankara halı yıkama alanında en iyi firmalardan bir tanesi. Hem Ankara’ nın her yerine hizmet veriyorlar hem de halınızı bekletmeden getiriyorlar. Halı yıkama işlemini iyi yapmışlar. Uzun süredir kendileri ile çalışıyorum aldığım hizmetten hep memnun kaldım. Halınız bir tane de olsa, on tane de olsa fark etmez. Hepsine aynı özeni gösteriyorlar. Halı yıkama alanında görebileceğiniz nadir hizmetleri alıyorsunuz diyebilirim. Temiz, kuru ve mis kokulu şekilde halılarınız geri geliyor. Temizlendiğini gerçekten hissedebiliyorsunuz.

  Sevinç Karakul

  Küçük çocuğum olduğu için sürekli yıl içinde birkaç kere halı yıkama hizmeti alan biriyim. İyi temizlemedikleri gerekçesi ile çok fazla firma değiştirdim. Ancak Gül halı yıkama firması, Ankara halı yıkama yerleri içinde en iyilerinden diyebilirim. Halılar sadece temizlenmiyor. Halının üstünde önceden kalan ve çıkmaz dedikleri lekeler vardı. Daha önceden çıkmayan kuruyan lekeleri de çıkarmışlar. Bu açıdan çok memnun kaldım.

  Tuğba T.

  Ankara halı yıkama firması arayan herkese Gül Halı Yıkamayı tavsiye ederim. Verilen sözü yerine getiriyorlar. Belirttikleri süre içinde halımı getirmeleri önemliydi. Profesyonel bir temizlik yapmışlar ve anında teslim ettiler. Halı geldiğinde tamamen kurumuştu. Nem ve rutubet kokusu yoktu. Lekeli yerleri temizlemişler. Rengi akmamış. Halının temiz olduğu her halinden belliydi. Halı yıkama alanında en iyilerden diyebilirim. Teşekkür ederim.

  Remziye Koçak

  Ankara halı yıkama yeri ararken bu firma ile karşılaştım. İlk kez halı yıkama hizmetini bu firmadan aldım ve memnun kaldım. Artık halılarımı hep buraya vereceğim hem güler yüzlüler hem anında bilgilendirme yapılıyor. Bunun yanında da verdikleri halı yıkama hizmeti son derece profesyonel oluyor. Güvenilir bir hizmet arıyorsanız, doğru yerdesiniz diyebilirim. Halı yıkama ve temizlik hususunda oldukça profesyonel bir çalışma sundular. Temiz, özenli, leke çıkarmaya özen gösterme ve mis gibi parfüm kokulu hizmet veriyorlar.